środa, 14 października 2015

Czysty umysł.


  Ufne oczy dziecka, starcza mądrość - to czysty Umysł.    
                                                          
  Czym jest Czysty Umysł? To stan , kiedy czujesz, że chociaż zaraz miałby skończyć się świat Ty jesteś w dobrym miejscu i czasie, a spokój, który masz w sobie emanuje z Ciebie. Jest niczym niewidzialna wibracja, która sprowadza dla Ciebie całe dobro wszechświata.... 

   Dlatego wracanie do tego co było i ponowne przeżywanie starych emocji zabiera nam energię do życia. Niebezpieczna jest również trwoga o przyszłość . Najważniejsza jest teraźniejszość, bo poco nam to co było lub będzie kiedy nie umiemy żyć TERAZ.  Nasze umysły mają potężną moc. Jednak jesteśmy skażeni tym co nas otacza , nie umiemy się od tego odciąć. Udaje się to nielicznym ale jak się ich postrzega i o nich mówi? Dziwak? Wariat? Tak naprawdę to jest droga do szczęścia i wolności której pragniemy.
  Istnieje powiedzenie, że osoba o czystym umyśle bardzo często wydaje się być zbyt dobra, żeby była prawdziwa i wydaje się być pozbawiona zdrowego rozsądku; że bardzo często takie osoby wydają się nie przynależeć do tego świata. To jest prawdą, lecz nie jest to wina osób z czystym umysłem, ale zdeprawowanego świata. Ten świat zepsuł się jeszcze bardziej. Każdy, kto wykazuje się czystym umysłem zaczyna jako odmieniec i wydaje się nie być w stanie dokonać tego, co sobie zamierzył. Ale co to ma za znaczenie? Można być osobą o czystym umyśle i mądrą jednocześnie. Ludzie z czystymi umysłami mogą także zajmować się życiowymi sprawami tak dokładnie i tak sprawnie, jak inni ludzie; a ludzie bez czystego umysłu mogą być w stanie odnieść sukces na tym świecie, lecz nie wiecznotrwały.
    Całe nastawienie umysłu wpływa na przebieg codziennego życia; cudownie jest się temu przyglądać. Im bardziej się o tym myśli, tym bardziej staje się jasne, że sukces i porażka zależą wyłącznie od nastawienia umysłu.
 
 Dlatego stale mówię o afirmacjach i podaję przykłady i zamiast mówić :

     Nikt mnie nie kocha. MÓW  Promienieję miłością i miłość wypełnia moje życie.
     Nie jestem dość dobra. MÓW  Przechodzę proces pozytywnych zmian i zasługuję na to , co najlepsze.
     Nigdy nie wystarcza mi pieniędzy. MÓW  Pieniądze wpływają w moje życie wartkim strumieniem.
      Jestem za gruba. MÓW  Szanuję swoje ciało i bardzo o nie dbam.


        KAŻDEGO DNIA CZY WIECZORA DZIĘKUJ ZA TO CO DOBRE , ZŁE , PRZYKRE I NIEOSIĄGALNE, BO W ŻYCIU MAMY TO CO NAM JEST W DANEJ CHWILI POTRZEBNE.

1958042_463070570503917_7596280399459454140_n1.jpg


                 DOBRANOC...

10 komentarzy:

 1. Musimy wykreślić ze swoich słów i myśli słowo 'nie" , bo nasza sprytna podświadomość go nie zna i ucina przyjmując resztę za fakt. Dobrze że piszesz o dziękowaniu - słowo dziękuję ma potężną moc , z czego nie zdajemy sobie sprawy.

  Moja ostatnio ulubiona afirmacja :

  Z każdym mym krokiem odnawiam mój związek z Ziemią, z każdym mym oddechem odnawiam mój związek z Bogiem.

  Czuję wtedy równowagę między życiem codziennym a duchowością

  Pozdrawiam


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podświadomość nasza lubi tylko pozytywne myśli . Szczególnie teraz kiedy ziemia wkroczyła w piaty wymiar nie można sobie pozwolić na przyciąganie do siebie negatywów. Związek z ziemią też jest istotny gdyż ona daje nam siłę.

   Usuń
 2. Mam chyba tylko przebłyski czystego umysłu, bo czasem czuję to o czym piszesz.
  Czuję, ale do czasu, aż ktoś mi ten wewnętrzny spokój zakłóci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba pamiętać o tym, że To co zasiejesz to zbierzesz. Poza tym ten co zakłóca twój spokój może jest zbędny, ja puszczam takich ludzi wolno. Do szczęścia wcale nie potrzeba tłumów. Właśnie tak żyję. Życie jest jak puzzle.

   Usuń
 3. Dziękowanie, pogodzenie się z tym co jest , spokój i czerpanie energii ze wszystkich dobrych rzeczy, powoduje, że łatwiej przejść przez życie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Do tego jeszcze lubię dzielić się tym co mam z innymi i wtedy mamy piękną równowagę za co wszechświat nas wynagradza tym co najlepsze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też dziękuję ale z wyciszeniem u mnie kiepsko.

  OdpowiedzUsuń
 6. Są do tego bardzo fajne techniki medytacji . Kontrola umysłu techniką Silvy jest rewelacyjna . Polecam

  OdpowiedzUsuń
 7. Medytacja jest fantastycznym narzędziem wprowadzajacym między innymi spokój do umysłu. Na razie nie stać mnie mentalnie na dłuższą medytację niż 10 minut dziennie, a już czuję, że to powoli mnie zmienia. Umysłowie nie służy nasze przywiązanie do rzeczy czy spraw wymyślonych przecież przez ludzi dla ludzi. Czy zauważyłaś, że znajdą sie tacy, dla których stłuczenie ulubionej filiżanki urasta do rangi dramatu? Tak ją przecież lubiły, a tu masz, bęc. A koleżanka która to cacko stłukła czuje się jakby zabiła człowieka ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Umysłowi czyli naszej świadomości nie służy rozpamiętywanie przeszłości za czym idzie pielęgnowanie bólu, który może staczać w dół. Dobrze jest podnosić wibracje na poziomie życia, dlatego do takiej filiżanki podchodzę rzeczowo jest i nie ma, będzie inna ładniejsza. Osoby bardzo nieszczęśliwe robią takie dramaty i nie pracują nad sobą bo jest im tak wygodniej zwracają na siebie w ten sposób uwagę swojego otoczenia. W życiu nie przyszło by mi do głowy żeby ktoś poczuł się źle bo stłukł moją filiżankę. Dlatego unikam takich znajomych MĘCZĄCYCH.

  OdpowiedzUsuń