niedziela, 4 stycznia 2015

Pełnia


     Pełnia Księżyca mocno wpływa na ludzi: jesteśmy wtedy niespokojni i mamy problemy ze snem. Nawet nie wiedząc, kiedy będzie kolejna pełnia podświadomie odczuwamy już jej wpływ. Także pozostałe fazy Księżyca oddziałują na ludzi i przyrodę.
     Tajemniczy blask Księżyca potrafi też wzniecić pożądanie, zburzyć spokój duszy, skłonić do somnambulicznych wędrówek. Nakazuje morzu, by wyszło na ląd. Jaką jeszcze moc posiada srebrny glob?
    Według księżycowego zegara żyją zwierzęta lądowe i morskie. Na przykład ptaki wybierają odpowiedni moment na budowanie gniazda, by szybko schło po deszczu.
    Dla ludzi to najlepszy czas na rozwiązywanie wszelkich problemów i zagmatwanych spraw, wzmocnienie siebie i naładowanie. To okres kulminacji i zbioru. Teraz widzimy rezultat tego co zasialiśmy i pielęgnowaliśmy z miłością i poświęceniem. Tempo życia wzrasta - skumulowana energia ujawnia się, a hormony szaleją! Dlatego pełnia mocno oddziałuje na ludzi, co skutkuje na przykład zaburzeniami snu. Towarzyszy jej wzrost liczby porodów i… przestępstw, szczególnie na tle seksualnym. Pełnia Księżyca to jakby przyrodnicza bomba zegarowa - na szczęście, w większości przypadków, niegroźna. Przypadki agresji występują wtedy, kiedy z jakichś powodów tłumimy wybuch energii. Chorzy psychicznie czują się podczas pełni silnie pobudzeni, a Ci, którzy nie potrafią rozwiązać swoich problemów, popadają w desperację i gniew. Dla odmiany, zakochani przeżywają wtedy najbardziej zmysłowe noce.Zioła zbierane w czasie pełni mają największą moc - magazynowały przecież swoje cenne skarby, jak wszystkie inne organizmy.Rany mocno krwawią - unikajmy więc chirurga. Również przycinane rośliny mogą umrzeć po takim zabiegu.

   Im księżycowa tarcza staje się mniejsza - przez kolejne 14 dni, aż do nowiu, (trzecia i czwarta kwadra) organizm działa coraz sprawniej. Zmagazynowana energia uwalania się.

    Osobiście podczas pełni źle śpię i mam pełno energii, ale nie umiem jej w tym okresie wykorzystać bo prowadzi ona mnie tylko do rozdrażnienia i poirytowana.W tym czasie nie mogę skupić się  na pracy i nie zaczynam wtedy żadnych skomplikowanych spraw.Pełnia przypada raz w miesiącu i właściwie trwa 3 dni. Moja rodzina ten czas nazywa " bez kija nie podchodź" i unikają ze mną konfliktów. Najdziwniejsze jest to , że tylko na mnie w domu tak działa pełnia. Nie umiem tego wytłumaczyć.
 JUTRO PEŁNIA CO NAS CZEKA JAK TO ODCZUJEMY OSOBIŚCIE?

9 komentarzy:

 1. Wstając dzisiaj w nocy w celach [hym], myślałam, że syn światła nie zgasił tak księżyc świecił mi w szybkę od drzwi :)))) Od pewnego czasu przyglądam się księżycowemu kalendarzowi upraw i zbiorów. Wiele pozytywów słyszę mnie trochę brak tej konsekwencji spowodowanej niekorzystną pogodą. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja sie już dowiedziałem chociaż na odległość..

  OdpowiedzUsuń
 3. ja też gorzej sypiam. mimo to lubię ten czas :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pełnia mi też się udziela.... :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. A co myślicie o teorii spiskowej, twierdzącej, że Księżyc nie jest naszym naturalnym satelitą i że jest zamieszkały przez... no właśnie, nie wiadomo kogo, a lądowanie na naszym satelicie wcale nie miało miejsca?;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcale bym się nie zdziwiła codziennie nas oszukują. Żyjemy w czasach propagandy i nowoczesnego niewolnictwa. Czasami mam wrażenie ze jesteśmy marionetkami. Dlatego mój rozwój wewnętrzny jest bronią przeciwko temu. Ja wiem , że nie jesteśmy sami we wszechświecie.

   Usuń
 7. Mój mąż zawsze narzeka, że spać podczas pełni nie może, a na mnie ta faza nie robi najmniejszego wrażenia, gdyby nie to, że ktoś wspomni o bezsennej nocy, to nawet nie orientowałabym się, co teraz mamy - pełnię, nów? Czasami da się zauważyć tarczę księżyca podczas pełni, wyjątkowo dużych rozmiarów, naprawdę można się przestraszyć (a przynajmniej dziwne wrażenia wtedy odczuwam...)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczesciara. Fajnie byłoby spać podczas pełni ale nie jest mi to dane. Myślę że to tak jak z meteopatami . Jedni odczuwają zmianę pogody , a dla innych nie ma to znaczenia. Dzisiaj nie pośpie znowu pełnia.

   Usuń