wtorek, 9 września 2014

Ustawiamy biurko do nauki.


 
OGÓLNE ZASADY:

  Ustawienie biurka w pokoju powinien wyznaczać dostęp do światła słonecznego – pisząca przy nim osoba nie może sobie zasłaniać światła. A zatem biurko osoby praworęcznej powinno stać lewym bokiem do okna, a leworęcznej – prawym bokiem. Niekorzystne jest ustawienie biurka tyłem do okna lub tyłem do drzwi.   Wygodne krzesło powinno mieć podpórki pod łokcie, możliwość ustawienia kąta oparcia i regulowaną wysokość siedziska w zakresie 40-50 cm. Dobrze, by monitor był nieco odchylony do tyłu, a minimalna odległość oczu osoby pracującej od ekranu wynosiła 40-50 cm, optymalna to 75 cm. Monitor komputera nie powinien być ustawiony na tle okna ani naprzeciwko niego, aby nie odbijało się w nim światło słoneczne lub sztuczne, gdyż może to powodować przemęczenie oczu.

Unikaj pewnych ustawień biurek

Plecy nie powinny być na wprost wejścia do pokoju. Powinny być chronione przez ścianę. Biurko nie powinno być ustawione przy ścianie, na której znajdują się drzwi wejściowe do pokoju . Starajmy się nie siedzieć tyłem do okna . Wpadające oknem światło rzuca refleksy na monitor komputera. Biurko też nie powinno być ustawione między dwojgiem drzwi , dwoma oknami. Taki tunel energetyczny nie sprzyja dobrej koncentracji. Unikajmy stawiania biurka pod belkami stropowymi. Będzie to na dziecko wpływało negatywnie.  
 
 
                                                    

 Feng shui, chińska sztuka aranżacji przestrzeni, powstała po to, aby uczynić życie lepszym, szczęśliwszym i bogatszym. I choć jej reguły opracowano prawie pięć tysięcy lat temu, jak ulał pasują do naszego współczesnego świata. Nastał wrzesień, nieodmiennie kojarzony ze szkołą, dlatego chciałam przedstawić zasady feng shui, które pomagają stworzyć najlepsze z możliwych miejsce dla każdego ucznia.  I nie tylko bo dzięki tej sztuce można urządzić całe mieszkanie, żeby żyć w harmonii z energiami nas otaczającymi.

 Idealnie jest, gdy osoba siedząca przy biurku widzi drzwi i ma ścianę za plecami. Zdaniem mistrzów feng shui to ustawienie tworzy pozytywną energię i dodaje mocy.  Błędem jest stawianie biurka tyłem do drzwi. Bo choć ten układ może czasem zgrabnie wyglądać, powoduje ciągłe napięcie w plecach oraz stres. Co prawda tak siedzącą osobę można łatwiej kontrolować, na przykład zaglądając jej przez ramię, ale z czasem obniży się jej efektywność i potencjalna kontrola na nic się nie zda. Nie umieszczamy biurka również pod samym oknem, bo wtedy nasza energia ucieka poza pokój do nauki. Jeśli okno jest bardzo blisko, należy ustawić na parapecie niewielką zieloną roślinę. Specjaliści feng shui polecają takie, które łatwo pielęgnować. Jedną z nich jest grubosz , zwany drzewkiem szczęścia.

 


                                               Magiczne drobiazgi

                                      
Jeśli na biurku stoi monitor, w jego pobliżu warto trzymać kryształ górski, który zniweluje wysyłane przez sprzęt niekorzystne promieniowanie elektromagnetyczne. Poza tym kryształ pomaga w skupieniu i odpędza niekorzystne wibracje. Sprzyjające koncentracji działanie ma także kwarc żółty, czyli tzw. cytryn. Kamienie należy myć raz w tygodniu w zimnej wodzie z dodatkiem soli. W miejscu do nauki chcemy dobrze się czuć. Dlatego na biurku warto postawić ulubiony drobiazg bądź przedmiot przynoszący szczęście. Mistrzowie feng shui zalecają ustawienie fotografii z widokiem gór (gdyż wysokie szczyty to wyższe aspiracje i rozwój).Ich zdaniem dobrze jest również umieścić kartkę z wypisanym pozytywnym mottem odnoszącym się do sukcesów w nauce. Gdy będziemy często na nią zerkać, zakodujemy w podświadomości to przesłanie i uczenie się przyjdzie nam z łatwością. Koniecznie trzeba jeszcze zadbać o to, aby przybory do nauki miały swoje oddzielne, specjalnie wyznaczone miejsce. Do najczęstszych błędów należy mieszanie ich z rzeczami do zabawy. A gdy tak się dzieje, to czas nauki miesza się z czasem odpoczynku i rozrywki. I nie możemy ani porządnie popracować, ani wypocząć. 

Zapamiętaj:

Najlepszą i najmądrzejszą regułą stworzoną przez mistrzów feng shui jest ta, która mówi: „Posprzątaj swoje otoczenie”. W tej wydawałoby się banalnej radzie ukryta jest potężna siła. Bo porządek wokół nas oznacza także porządek w naszej duszy i głowie. A przecież o to nam chodzi, aby do nauki siadać bez stresu i wewnętrznego chaosu. Inaczej wielogodzinne ślęczenie nad książkami nie przyniesie pożądanego efektu.  

 


16 komentarzy:

 1. A ja wszystkim mowię jak pytają dlaczego mam wszędzie bałagan i w domu i w pracy, ze geniusz panuje nad chaosem :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd ja to znam. Dlatego zainteresowałam się sztuką FENG SHUI pomaga mi szybko ogarniać ten artystyczny ład. Wprowadza też harmonię w innych dziedzinach życia. Polecam

   Usuń
 2. ♥_(.•´♥...ŻYCZĘ
  `*.*´¨)♥WSPANIAŁEGO
  ¸.•)´♥. POGODNEGO
  .•´♥.. DNIA
  ¸.•)´♥.. POZDRAWIAM:)*

  OdpowiedzUsuń
 3. Małgosiu, bardzo pożyteczne I zdrowe są zasady Feng Shui, dziękuję za przypomnienie.
  Biurko z komputerem mam akurat dokładnie wg. Feng Shui, ale to przez przypadek tak się ułożyło. Reszta wymaga korekty..

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie musi być przypadek Pani intuicja może podpowiadac i dzieje się to naturalnie. Polecam kryształ górski na biurko. Posyłam same pozytywne wibracje.

   Usuń
 4. Całkiem o tym zapomniałam... Czeka mnie małe przemeblowanie...:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maja mówi że ma biurko ustawione po prezesowsku z widokiem na wszystko.

   Usuń
 5. Ciekawe z tym kryształem, muszę poszperać :P.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to król kryształów i ma właściwości oczyszczające ciało , umysł i pomieszczenie. Jest wzmacniaczem energetycznym-dziala jak akumulator. Powiększa zdolność koncentracji rośnie optymizm i wiara we własne możliwości.

   Usuń
 6. Lubię wszelkiego rodzaju kamienie.
  Zdrowy rozsądek mówi nam co dla nas dobre, najważniejsze by czuć się dobrze w swoim pokoju!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasza intuicja wybiera to co najlepsze dla nas. Czasami trzeba jej podpowiedzieć..., albo jej posłuchać...

   Usuń
 7. Bardzo cenne rady, szczególnie, że musimy kupić biurko dla syna, który poszedł właśnie do pierwszej klasy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Atmosfera takiego miejsca jest bardzo ważna. Życzę sukcesów w edukacji.

   Usuń
 8. Nie znam zasad feng shui, kieruje się własną intuicją, która również podpowiada mi, że raczej nie czułabym się dobrze siedząc tyłem do drzwi, także zgadzam się z Twoimi radami w 100%, biurko na pewno ustawię bokiem do okna :)

  Pozdrawiam
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 9. Miło mi i dziękuję za zainteresowanie.

  OdpowiedzUsuń