czwartek, 14 listopada 2013

ROSÓŁ BABCI GRAŻYNKI


Nie wiadomo dlaczego, ale jeżeli chodzi o rosół to najlepszy gotuje BABCIA GRAŻYNKA.Każdy kto u nas gości to potwierdzi. Najbardziej zagorzałymi fankami tego dania są Olka i Lenka. Olunia przyjeżdża z Lublina ze swoją babcią, która usilnie chce ugotować taki sam rosół, ale Ola mówi wciąż to nie taki sam. Nawet ostatnio zabrały wiejską kurę i ekologiczne warzywa. Zaś Lenka może jeść rosół na śniadanie, obiad i kolacje wchodząc pyta czy jest rosioł?

ROSÓŁ polecam szczególnie w chłodne dni, lub gdy ktoś zachoruje. Ale nie tylko bo odpowiednio przyrządzony rosół stymuluje układ odpornościowy. Podczas gotowania kości do wody przenikają cenne minerały : wapń, magnez i fosfor- dobroczynne dla układu kostnego i dla pracy serca i mięśni. Oraz kolagen (czyli galareta),który wzmacnia układ kostny,w tym kręgi w kręgosłupie, skórę, więzadła, a zwłaszcza chrząstki.

Nawet nie będę pisać przepisu na rosół bo i tak tylko jedne jedyne ręce gotują DOSKONAŁY ROSIOŁ!!!

6 komentarzy:

 1. Rosół gotuję rzadko, bo domownicy nie lubią (zgroza!), ale w najbliższy weekend nie zamierzam ich nawet pytać - ja poświęcam się dla nich, więc teraz oni poświęcą się dla mnie! Lubię dodać do rosołu trochę kaczki, i cebulkę koniecznie podpiekam w piekarniku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny rosół mojej kochanej Grażynki spożywam już od wielu lat.Ten rosół jest rarytasem, ale tylko w Kokocku u Grażynki.Ostatnio przyjechałam do Kokocka czując się nieszczególnie.Wypiłam 3 filiżanki tego rosołu.Ożyłam i do dzisiaj czuję się świetnie.Światowej sławy immunolog , prof.Duke twierdzi ,że odpowiednio gotowany rosół z dużą ilością pieprzu kajeńskiego/dodaję do kubka płaską łyżeczkę działa jak antybiotyk i podaje się go w stanach zapalnych/grypa,zatoki, katary, przeziębienia i inne/Gotowałam teki rosół wielokrotnie. Jest pyszny, ale nigdy taki , jak Grażynki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ola potwierdza najlepszy rosół jest u babci Grażyny i kropka. Cóż tu jeszcze komentować? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To prawda Lena nie wyobraża sobie pobytu u BABCI GRAŻYNKI bez jej ukochanego rosołu:) Rosół ten ma większą liczbę fanów i ja też się do niej zapisuje:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń